logo

Informace o MO

Členové výboru MO
Rybářská stráž
Historie organizace
Soupis revírů
Příjem nových členů a převody
Přehledy úlovků
Mládež
Proboštov


Příhlášení

imgkey
login:
heslo:

Zajímavé odkazy

Test rybářských znalostí
Časopis - Rybářství
Časopis - Kajman
www.chytej.cz


Ke stažení

Přihláška za člena ČRS  icona doc  icona doc


Návštěvy

TOPlist

1..z..39


Jarní brigády.


2019-03-13 10:52:27

Vážení kolegové, tímto Vás zveme na jarní brigády které se konají :

1 - 16.3.2019

2 - 30.3.2019

sraz zájemců o vykonání brigády je vždy v 07.00 hod u skladu MO, vjezd z

z ulice Brandlova. Práce - úklid a opravy na sportovních revírech, oblečení pracovní, rukavice, holínky.

brigádu zajištuje R.Petr - hospodář a J.Djakov zástupce hospodáře.

tel. 602/834996.

Proběhly už oba letošní plesy


2019-02-25 10:35:28

Oba se konaly tradičně v Sokolovně v Proboštově. Nechyběla bohatá tombola. Na fotky z druhého plesu v pořadí se můžete podívat ZDE, ve fotogalerii na webových stránkách Teplického deníku, který byl přítomen.

Prořezávání a úprava cest na ryb. revíru


2019-02-11 12:24:26

Dobrý den všem,

Dne 16.2.2019 se bude konat dokončování prořezávání a úprava cest na rybníkách Dukla 1 a Dukla 2.

Pokud bude mít chuť někdo z Vás pomoct … z dobré vůle – nikoli za brigádnické hodiny, tak prosím dorazte v 8hod. na rybník Dukla 1. V pracovním oděvu a v pracovních rukavicích. 

Doba konání bude cca od 8 – 12ho. (maximálně)

Pro jistotu dodávám, že tato sobota není ! za brigádnické hodiny. Je jen o ochotě a chuti pomoci vrátit zase zpět tyto krásné vody do širšího rybářského podvědomí a vytvoření rybolovných míst na těchto dvou malebných rybnících.  

 

Hezký den

Předseda ČRS MO Teplice

 

Lasík Pavel

Nová vývěsní skřínka MO Teplice


2019-02-05 20:58:57

Vážení kolegové, z důvodů větší přehlednosti nových informací o dění v naší organizaci ČRS jsme nechali vyrobit novou vývěsní skřínku, která je umístněna na části oplocení vedle vchodu do naší budobvy v Havířské ulici. ( viz foto ) Informace za okny byly nepřehledné a na oknech se drželo velké vlhko. Vývěsku vyrobil jako sponzorský dar náš člen Bohuslav Masaryk, za jeho dar jménem celé organiazace děkujeme a doufáme, že bude přínosem pro všechny naše členy.

Výbor MO.

Informace 2019


2019-02-05 19:28:06

Český rybářský svaz, místní organizace Teplice, Havířská 7, 415 01

             
 

                       INFORMACE

     
             

Výroční členská schůze se koná dne 9. 3. 2019 od 09.00 hod. v restauraci

Sokolovna v Proboštově

       

Účast každého člena na výroční členské schůzi je jedním ze základních práv každého člena

naší organizace. S sebou členské legitimace !!!

     
             

RYBÁŘSKÉ PLESY:

SOKOLOVNA Proboštov

16.2. a 23.2. 2019 od 20.00hod.

Předprodej vstupenek na plesy: od 8. 1.2019 vždy v úterý od 16.00 do 17.00hod.

 

Vstupné 250 Kč

         
             

Úřední hodiny:

prosinec, leden, únor, březen, duben

 
   

Pondělí            9.30  - 16.30 hod.

   
   

Středa             9.30  -  16.30 hod.

   
   

Čtvrtek            9.30  -  16.30 hod.

   
             
   

květen, červen

     
   

Pondělí           13.00  - 16.30 hod.

   
   

Středa            13.00  - 16.30 hod.

   
             
   

červenec - září

     
   

Středa             14.30  -  16.30 hod.

   
             
   

říjen, listopad

     
   

Úterý               14.30  -  16.30 hod.

   
             

Informace k výdeji nečlenských a hostovacích povolenek na tel. 724 368 744

Zkoušky nových členů po domluvě na tel. 602 834 996

   

 

Omezení lovu Okouna obecného


2019-02-05 19:05:34

Okouni mizejí z českých řek, rybáři musí omezit lov

Přelstít tuhle pruhovanou rybu nevyžaduje žádné letité zkušenosti, speciální náčiní nebo návnady. Hltavý a nepříliš plachý okoun se chytí sám. V minulosti hojně se vyskytující dravec ale z řek kvůli tomu mizí. Úbytek je tak razantní, že rybářský svaz musel přistoupit k zavedení pravidel omezujících jeho lov.

Před dvěma lety vyznavači Petrova cechu zařadili okouna na seznam ryb, které se smějí chytat pouze šest měsíců v roce. Od letošního roku navíc u něj platí minimální lovná míra 15 centimetrů.

„Populace okouna dlouhodobě klesá. Museli jsme na to nějak reagovat a zavést opatření k jeho ochraně,“ řekl Právu jednatel republikového svazu sportovních rybářů Jan Štípek. Podle něho potvrzují nelichotivou situaci i čísla ze statistiky úlovků. Zatímco například v roce 1991 chytili rybáři téměř 170 tisíc okounů, loni to nebylo ani třicet tisíc.

„Není to sice úplně dramatický stav, že by hrozilo jeho úplné vymizení, jako například u lipana, nicméně reagovat jsme museli, aby ho rybáři tolik od vody neodnášeli,“ pokračoval Štípek.

Regulace řek mu neprospívá

Upozornil také na to, že okouna nemohou rybáři doplňovat do revírů z umělých odchovů. „Nabídka na trhu je spíš ojedinělá a mizivá,“ uzavřel Štípek.

Okoun není žádný rychlý plavec. Pro kormorány, vydry, norky je poměrně snadnou a oblíbenou kořistí.

Při lovu okouna také dochází k výraznému poškození vnitřních orgánů, takže i když je vrácen zpět do vody, většinou uhyne.

Je to dáno tím, že okoun má díky slabým čelistem vyvinutý silný polykací reflex a potravu uchopenou do tlamy ihned posunuje do jícnu. Velmi často tak dochází k tomu, že háček při záseku vězí už hluboko v jícnu či dokonce v břiše ryby.

Rybářský tlak však podle odborníků není jediným důvodem úbytku okounů. Problémem jsou například špatné podmínky pro jeho přirozený výtěr.

„Regulovaná koryta řek nenabízejí dostatek vhodných výtěrových míst, jako jsou zatopené větve, kořeny či příbřežní vegetace,“ vysvětluje Josef Hlava, který se věnuje studiu sladkovodních ryb.

Lákavá kořist

Zmínil i negativní vliv predátorů. „Okoun není žádný rychlý plavec. Navíc se zdržuje v hejnech, což znamená, že je pro kormorány, vydry, norky a další rybožrouty poměrně snadnou a oblíbenou kořistí,“ vysvětlil.

Okoun dorůstá do maximální délky okolo padesáti centimetrů, což v našich podmínkách bývá jen ojediněle. Běžně se u nás vyskytuje jeho zakrslá forma. Kromě typických černých pruhů na těle se vyznačuje ostnatou hřbetní ploutví.

Živí se výhradně živočišnou potravou, především rybím potěrem. Výjimkou není ani pojídání vlastního druhu.

Okoun má velmi chutné maso s minimem kostí.

Aktivity ČRS MO Teplice v měsíci Lednu


2019-02-05 15:30:50

Dobrý den Všem rybářkám a rybářům při ČRS MO Teplice,

 

Ještě jednou mi dovolte Vám všem popřát vše nejlepší v Novém roce, hodně zdraví a hlavně rybářské pohody.

 

Je za námi první měsíc roku 2019 a rád bych Vás informoval o dění ve Vaší organizaci. 

1)      V prvním týdnu byla provedena úprava podlahy (dlažbou) v technické místnosti hospodáře ČRS MO Teplice a vymalování celého prostoru.

2)      Ve druhém týdnu letošního roku proběhla na nádrži Kateřina schůzka zástupců SÚS ČRS a ČRS MO Teplice. Schůzka byla sjednána za účelem místního šetření, stavu a potřeb nutných k odkupu pozemků z důvodu zajištění dostupnosti ze směru od Soběchleb a od Roudníků.  

Za SÚS byli schůzce přítomni: jednatel SÚS p. ing. Tomáš Kava a hospodář územního svazu p. ing. Jelínek Václav. Za ČRS MO Teplice byli přítomni: předseda ČRS MO Teplice Lasík Pavel a hospodář Roman Petr.

Na schůzce byly stanoveny pozemky, které je nutné vykoupit. Dále byly označeny místa na pozemcích SÚS, kde je nutné zbudovat nové cesty. Jednání s majitelem označených pozemků k vykoupení, bude dál plně v rukách vedení SÚS.

3)      Ve třetím týdnu byla na nádrži Kateřina, na pozemcích SÚS zahájena prořezávka nové cesty (pro pěší). Prořezávání nové cesty je z důvodu lepší dostupnosti rybolovných míst a to ve směru do prava od příjezdu (závory) pod fi. Knauf. V této chvíli je cesta prořezána až na špičku.

4)      Dále ve třetím týdnu byla našimi prostředky započata úprava lovných míst na Dukle 2 a cesty z revíru Dukla 1 na Duklu 2. Práce jsou zhruba ve své první polovině a budou pokračovat v příštích dnech. Úprava cesty a stání je z důvodu obnovení lepší dosažitelnosti revíru Dukla 2.

5)      Ve čtvrtém týdnu byla započata jednání se SČVK z. Teplice, p. Plášilem o možnosti kompenzace za úhyn na chovném rybníku „Koníčkovo“ Sobědruhy, v měsíci listopadu 2018. Jednání bylo zakončeno předběžnou dohodou, která bude podepsána 12.2.2019

6)      Ve čtvrtém týdnu byl po schválení a připsání dotace z KÚ Ústí nad Labem uskutečněn nákup nového výkonného čerpadla pro prokysličování chovných rybníků v době letních veder a nákup pracovního oblečení pro hospodářský sbor. Toto oblečení bude představeno na Členské schůzi 9.3.2019

7)      Dále probíhá plynulé odbavování a prodej povolenek pro rok 2019 ve vytápěné chodbě u dvou otevřených výdejních okének.

 

Toto je částečný výtah našich aktivit v minulém měsíci.O dalším dění při ČRS MO Teplice Vás budeme samozřejmě i nadále průběžně informovat.

Pokud máte někdo nějaký nápad či návrh na úpravu revíru, který pravidelně navštěvujete, neváhejte nás kontaktovat.

Hezký zbytek dne a Petrův zdar !

Předseda ČRS MO Teplice   Lasík Pavel

Brigády na jaře 2019


2019-01-02 14:34:30

Vážení kolegové, hospodář MO.ČRS zs. Teplice vyhlašuje jarní brigády v roce 2019 následovně :  16.3. a 30.3.2019. Sraz zájemců o brigádu je vždy v 7.00 hod ve skladu od ulice Brandlova ( zadní část budovy ve dvoře ). Oblečení pracovní, holínky. Práce budou jako vždy - úklid rybářských revíru, oprava cest, parkoviště, oprava označení revírů.

Tímto děkujeme všem brigádníkům, kteří pracovali na brigádách na našich revírech v roce 2018 ( např. viz. foto-úprava cesty k revírům ) a doufáme, že zájem o brigády bude pořád minimálně stejný jako v roce 2018.

Zároveň nám touto cestou dovolte popřát Vám v Novém roce mnoho štěstí, zdraví a mnoho hezkých chvil u našich vod.

hospodář MO.Teplice : R.Petr

zástupce hospodáře : J.Djakov


foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto
2019-01-02 12:40:39

Dobrý den Všem,

Dovolte mi jménem všech kolegů ČRS MO Teplice Vám popřát vše nejlepší v Novém roce 2019, hodně pohody a příjemných rybářských zážitků.

 

Jen pár informací k obnově rybářské povolenky : V loňském roce jsme v této oblasti provedli pár změn. Všechny tyto změny, byly směrovány pro Vaše komfortnější a rychlejší odbavení v tento velmi exponovaný čas.

První změnou bylo instalování výkonného radiátoru do chodby, aby jste při výměně rybářských dokladů byli v teple. Dále jsme instalovali nová výdejní okénka, přidali lavice a stůl.

Druhou změnou, bylo změna pracovníků u okénka. Kdy p. Brantnera nahradila paní Nešporová Jana, která se v prvních podzimních měsících skvěle zapracovala. Díky této změně se výrazně zkrátí čas Vašeho čekání.

2) Pro rychlejší odbavení bych Vás rád požádal o spolupráci. Zkontrolujte si prosím před příchodem k okénku, jestli máte všechny potřebné doklady v pořádku a to:

- řádně vyplněný záznam o úlovcích

- platnost ročního rybářského lístku

- popřípadě pokud máte splněnu pro letošní rok brigádnickou povinnost - legitimaci o brigádách řádně potvrzenu od hospodáře p. Romana Petra nebo jeho zástupce Djakova Josefa

 

Ještě jednou Vám přejeme šťastný Nový rok 2019 a Petrův zdar.

Předseda ČRS MO Teplice

Lasík Pavel

Změna úředních hodin


2018-12-28 10:28:09

Vážení kolegové, upozorňujeme, že dne 31.12.2018 ( silvestr ) jsou úřední hodiny poue do 13.00 hod.

zapsal : Djakov,Fričová
1..z..39Aktuální předpověď počasí


Předpověď počasí pro Teplice     Předpověď počasí pro Teplice     Předpověď počasí pro Teplice


MO ČRS Teplice, Havířská č.7, TEPLICE, psč 41501