logo

Informace o MO

Členové výboru MO
Rybářská stráž
Historie organizace
Soupis revírů
Příjem nových členů a převody
Přehledy úlovků
Mládež
Proboštov


Příhlášení

imgkey
login:
heslo:

Zajímavé odkazy

Test rybářských znalostí
Časopis - Rybářství
Časopis - Kajman
www.chytej.cz


Ke stažení

Přihláška za člena ČRS  icona doc  icona doc


Návštěvy

TOPlist

1..z..412019-07-19 07:37:45

Proboštovský rybník 2019


2019-06-27 22:09:20

Vážení kolegové, plánovaná revitalizace ( odbahnění a opravy hráze a břehů ) Proboštovského rybníka se v roce 2019  konat nebude. Tímto se tedy mění povolená doba rybolovu a to až do konce roku 2019.( Původně byl rybolov povolen do konce prázdnin, tj. do konce srpna 2019, dle RŘ pro revír Proboštovský ) O dalším rybolovu na revíru Proboštovský budeme informovat na jaře 2020 a to na členské schůzi MO a prostřednictvím webových stránek MO ČRS. Teplice.

Výbor MO.ČRS.Teplice

Poděkování našim členům


2019-07-18 14:50:13

 

Dobrý den všem rybářkám a rybářům,

 

Je to již delší čas, co jsem přidal poslední příspěvek na tyto stránky a tak se to pokusím dnes napravit.

Můj příspěvek bude krátké zamyšlení a především poděkování.

Naše organizace má relativně velký počet sportovních rybářských revírů a několik chovných rybníků. To sebou nese velké množství fyzické práce, jakou je úprava cest, krmení na chovných rybnících atd.. Tuto práci by v naší organizaci měl zastat hospodář a jeho zástupce. Což je samozřejmě vzhledem k velikosti naší organizace nemožné. No a tady se dostávám k jádru věci.

Jsem upřímně rád a opravdu pyšný na to, jaké máme v naší organizaci úžasné členy. Je pro mě velmi milým překvapením, že stále přibývají nový členové, kteří začínají cítit osobní zodpovědnost za stav prostředí, ve kterém chytají a kteří nám tím pádem chtějí v našem snažení pomoct. Tím myslím, že nabídnou i pomocnou ruku a to opakovaně. Byl jsem několikrát osobně svědkem toho, kdy se nás naši členové ptají, jestli mohou nějak pomoct. Ačkoli, bychom takových potřebovali daleko více, tak obzvláště v dnešní době jsem rád, že ještě takový rybáři mezi námi jsou. 

Dovolte mi tedy pár těchto skvělých chlapů zmínit a tímto jim i touto formou poděkovat.

 

Jiří Švach a Jiří Jirotka                   Každý týden pomáhají zástupci hospodáře p. Djakovovi v zakrmování, s opravami závor, nakládání a odvozu odpadu od sportovních revírů, a spoustě dalších drobných činností. I ve svém pokročilém věku obětují nezištně naší organizaci spoustu odpracovaných hodin.

Zdeněk Čížek a jeho syn              V letošním roce se několikrát velmi ochotně podíleli na vyžínání vysoké trávy a náletových dřevin v okolí našich chovných rybníků a revíru místního významu „Proboštovský“. Vysazování rybího plůdku atd. atd.

Bohuslav Masaryk                          Již od loňského roku se velmi aktivně zapojuje do chodu naší organizace. Např. při opravách objektu ČRS MO Teplice, závor a dalších hospodářských činností.

Jan Hromádka                                  Ačkoli je to táta 3 malých dětí, vždy si ochotně najde čas nám pomoct. Např. v letních měsících zbuduje přehrazení přítoku z Dukly II do Dukly I. Touto regulací přítoku, bychom rádi vrátili tomuto rybníku dřívější čistou vodu s vodním porostem, který byl na této vodě hojný a velmi pozitivně působil na rybí obsádku.

 

Závěrem bych chtěl upřímně poděkovat nejen výše zmíněným, ale všem, kteří se s námi podílí na tom, že se o ČRS MO Teplice a to nejen v okrese Teplice, ale i mezi rybáři v okolních organizacích, mluví čím dál častěji v dobrém a pochvalném duchu.

 

Přeji bohaté letní úlovky nebo alespoň příjemné posezení u vody

Předseda ČRS MO Teplice

Lasík Pavel

 

Proboštovský rybník 2019


2019-06-27 22:09:20

Vážení kolegové, plánovaná revitalizace ( odbahnění a opravy hráze a břehů ) Proboštovského rybníka se v roce 2019  konat nebude. Tímto se tedy mění povolená doba rybolovu a to až do konce roku 2019.( Původně byl rybolov povolen do konce prázdnin, tj. do konce srpna 2019, dle RŘ pro revír Proboštovský ) O dalším rybolovu na revíru Proboštovský budeme informovat na jaře 2020 a to na členské schůzi MO a prostřednictvím webových stránek MO ČRS. Teplice.

Výbor MO.ČRS.Teplice

Úlovek sumce velkého na Kateřině.


2019-06-25 15:17:11

Dne 22.6.2019 na sport. revíru Kateřina 441002/23 ulovil ve 2.30 hod ráno člen ČRS pan Jan Kautský na rousnici sumce velkého o velikosti 170 cm, váze 32,5 kg. K úlovku gratulujeme. ( viz. foto )

Výbor MO.ČRS.Teplice


foto foto foto fotoNepořádek u vody.


2019-06-22 18:45:42

Rybářská stráž MO.ČRS.Teplice v současné době zvýšené návštěvnosti revírů Bílina 2, provádí časté kontroly všech sportovních a chovných revírů v rámci působnosti MO.Teplice. Členové RS tuto činnost provádí ve svém volném čase a bez nároku na finnační odměnu a to jak v denní tak v noční době. Za tuto záslužnou práci je potřeba jim být velice vděčni. 

V současné době kromě rybářských přestupků např. nejčastěji nezapsaná docházka k vodě, nezapsaný úlovek, nešetrné zacházení s ulovenou rybou,  patří nepořádek u vody. Je na nás všech, i řadových členech, si pořádek u vody udržovat a všeobecně napomáhat s tímto udržováním pořádku u vody, je to vizitka naší organizace tak jako na okolních revírech v rámci České republiky.

Dnešního dne byla provedena běžná kontrola revíru V lomu 441002/19 a již při příchodu k vodě nás čekal šok. Parta bezdomovců se usídlila na tomto revíru a za pár dní zde skoro založili nelegální skládku. Na místo byla přivolána hlídka MěP Dubí a v součinnosti s orgány MÚ Dubí bude tato záležitost dále řešena a doufáme že dojde k uklizení celého místa.

Dnešní kontrola nezjistila žádné závažné pochybení proti Rybářskému řádu, za to jsme ale do sběrného dvora v Teplicích přivezli několik pytlů odpadu sesbíraných po našich kolezích u vody. Doufejme, že náplň rybářské stráže nebude sbírat odpadky kolem sportovních vod a žádáme Vás všechny o dodržování a udržování čistoty a pořádku kolem vody. Děkujeme všem kdo toto provádí.

Vedoucí RS : Djakov Josef


foto foto foto foto foto foto foto foto foto fotoDětské rybářské závody v Proboštově 2019


2019-06-16 14:41:54

V letošním roce na rybářském sportovním revíru Proboštovský proběhly dvoje dětské závody a jedny dětské závody pro Arkádii Teplice v lovu ryb na udici.

Závody byly zorganizováni za přispění OÚ Proboštov, Knauf Krupka a vedoucího dětského kroužku R.Jurčáka. O závody byl velký zájem, byly rozdaný hodnotné ceny a občerstvení.


foto foto fotoRybářské závody Proboštov 2019


2019-06-11 10:34:35

Dne 8.6.2019 až 9.6.2019 se uskutečnily rybářské závody jednotlivců na revíru místního významu Proboštovský v obci Proboštov. Závod byl zahájen 8.6.2019 v 9:00 hodin a ukončen 9.6.2019 v 9:00 hodin.

Opět si závodníci museli vylosovat svá lovná místa.

Bodované ryby byly pouze kapr a amur o minimální délce 50 cm.

Závodu se uskutečnilo celkem 26 závodníků , kteří bojovali o hodnotné ceny.

Největší boj se strhl o první místo, kdy závodník o svém vítězství rozhodl poslední bodovanou rybou těsně před koncem závodu.

 

Celkové pořadí závodu:

 

  1. Filip Korf s celkovou délkou bodovaných ryb 606 cm.

  2. Pavel Mach s celkovou délkou bodovaných ryb 593 cm.

  3. Jiří Valeš s celkovou délkou bodovaných ryb 504 cm.

 

Největší ulovenou bodovanou rybou závodu byl kapr o délce 87 cm. Šťastným lovcem se stal Pavel Mach.

 

Celkem bylo uloveno 91 bodovaných ryb.

Bylo uloveno i velké množství ryb nebodovaných, mezi nimi i štika o délce přesahující 60 cm.

 

Uznání a respekt patří všem závodníkům za výborný přístup k závodům a šetrné zacházení s ulovenými rybami.

 

Velké poděkování patří obci Proboštov, jenž místní organizaci umožnila pořádání tohoto závodu.

 

Poděkování také patří Staré masně Proboštov za výborné občerstvení během celého závodu.

Neméně velké poděkování patří panu Radku Gartnerovi – řeznictví uzenářství Novosedlice za přípravu vynikajícího guláše pro závodníky.

 

Závěrem mi dovolte,

abychom Vám všem jménem organizace MO ČRS Teplice jakožto pořadatel této akce popřáli mnoho podobných krásných úlovků a příjemných chvil, kterých jste byly svědkem během těchto 24 hodin rybolovu i na ostatních sportovních rybářských revírech.

 

Fotogalerie:

 

https://www.facebook.com/pg/%C4%8CRS-MO-Teplice-1218425944993592/photos/?tab=album&album_id=1282321898603996

 

za MO.ČRS Teplice: Drbal Lukáš

Otevření cesty od Soběchleb 4.6.


2019-06-04 16:40:16

Dobrý den Všem rybářkám a rybářům,

Oznámení: Otevření cesty k rybářskému revíru Kateřina od Soběchleb od 4.6.2019

Po dlouhodobém uzavření cesty k revíru Kateřina od Soběchleb Vám radostně oznamujeme, že na základě značné vstřícnosti majitele pozemků p. Čurdy a představitelů SÚS p. Ing. Kavy a p. Ing. Jelínka V., je cesta po vypořádání majetkových vztahů mezi majitelem pozemků a nájemcem rybářského revíru Kateřina SÚS ČRS Ústí nad Labem opět pro rybáře zprovozněná. Cesta je upravená pro sjezd k revíru vyrovnáním terénu a zpevněna makadamem. Náklady na vykoupení pozemků a dále na vybudování cesty financoval v plném rozsahu SÚS ČRS Ústí nad Labem. Nyní jsou veškeré cesty na pozemku SÚS ČRS Ústí nad Labem a jsou odděleny rigolem od sousedících pozemků z důvodu ochránění okolních pozemků p. Čurdy, přes které si v minulosti rybáři zkracovali cestu, a přejížděním těchto pozemků vznikala škoda na majetku majiteli.

Správce rybářského revíru Kateřina … tzn. naše organizace ČRS MO Teplice z.s. na svoje náklady po dohodě s majitelem okolních pozemků osadila vjezd na pole (louku) novou závorou, kterou včetně nového rigolu bude udržovat. Tyto dvě opatření, byly realizovány z důvodu zamezení škod, vzniklých neukázněností rybářů, kteří si na několika místech zkracovali cestu přes pole (louku).


V dalších úpravách této cesty směrem k Roudníkům budeme pokračovat v podzimních měsících.

 

Za ČRS MO Teplice

Předseda Lasík Pavel

Lov 24hod. Kateřina, Modlanská


2019-06-04 16:10:17

 

Splnění bodu usnesení VČS z roku 2018

Výroční členskou schůzí v březnu 2018 v Proboštově,  byl nový výbor MO ČRS Teplice úkolován požadavkem na zařízení výjimky ze Zákona 99/2004 o rybářství, § 22 odst. 4 písm. b). - výjimku ze zákazu lovit ryby mimo denní dobu lovu v rybářském revíru Bílina 2, nádrž Modlanská a Kateřina, z důvodu přemnožení predátora sumce velkého. Požadavek byl předložen uživateli revírů a to - SÚS ČRS Ústí nad Labem  v dubnu 2018. Výsledek této žádosti byl znám až v dubnu letošního roku.

 

 

Výňatek z rozhodnutí z výjimky denní doby lovu

Severočeský územní svaz zažádal o výjimku pro lov mimo stanovenou denní dobu k účelu nočního lovu se zaměřením na sumce velkého, který způsobuje nepřiměřený predační tlak v nádržích Modlanská a Kateřina na společenstvo ryb. Ministerstvo zemědělství žádosti vyhovělo a rozhodlo o udělení výjimky na výše uvedené sportovní revíry, která platí od 16.6.2019 - 31.8.2019.

Výjimka je v daném období platná také pro roky 2020 a 2021.

Osoba provádějící lov je povinna v době povolené výjimky ze zákazu lovit ryby mimo denní dobu lovu, tedy od 16.6. - 31.8. v době od 00:00 – 04:00 v roce 2019, osvětlit místo lovu bílým neoslňujícím světlem.

Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje! 

ČRS MO Teplice je povinna zajistit noční kontroly rybářské stráže v celém rozsahu tohoto období, tzn. že v tomto období bude zvýšená činnost rybářské stráže.

 

Za ČRS MO Teplice 

Předseda Lasík Pavel

Oprava nátoku Koníčkovo Sobědruhy


2019-06-04 16:01:15

Naše Místní organizace v Teplicích je již několik let vlastníkem vodní nádrže Koníčkovo v Sobědruhách, která je v současné době využívána jako chovná nádrž. Vlastními prostředky a silami je tato vodní nádrž i opravována, v poslední době náš člen Pavel Šrajbr provedl opravu přítoku do nádrže. Za práci našemu členovi velice děkujeme.

Výbor MO.Teplice


foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

1..z..41Aktuální předpověď počasí


Předpověď počasí pro Teplice     Předpověď počasí pro Teplice     Předpověď počasí pro Teplice


MO ČRS Teplice, Havířská č.7, TEPLICE, psč 41501