Můžete nás kontaktovat na adrese - Email: crs.mo.teplice@seznam.cz
foto
logo90

Český rybářský svaz z.s MO ČRS Teplice

Úvod Fotogalerie

Archiv článků


Úprava úředních hodin ČRS MO Teplice v Havířské ul.

26.10.2020


Dobrý den všem,

Na základě nařízení vlády ČR oznamujeme, že naše kancelář bude min. po dobu 3 týdnů uzavřena.

O případných změnách budete neprodleně informováni.

Za ČRS MO Teplice
Pavel Lasík - předseda


Uzávěra cesty od Soběchleb na Kateřině v období od 2.11. 2020 - 28.2.2021

22.10.2020


Dobrý den všem,

Jak již z našich předchozích zpráv víte, snažíme se (mimo jiné) pracovat na zlepšení podmínek pro naše rybáře. Jedním z našich základních bodů který systematicky plníme, je oprava cest a zlepšení dostupnosti k našim sportovním revírům. Namátkou zmíním, oprava cesty na revíru Dukla, snížení nájezdu z mezinárodní silnice E44 ke sportovnímu revíru V Lomu (Stříbrňák), oprava části cesty na ČSM1, vytvoření nového parkoviště na cestě od Knaufu a otáčecího místa slepé silnici na Kateřině, atd. atd.

Jsem velice rád, že Vám v tomto směru mohu napsat opět jednu významnou dobrou zprávu. Jde o opravu propadlého mostu na příjezdové cestě od Soběchleb ke sportovnímu revíru Kateřina. Most je v kritickém havarijním stavu. Polovina tohoto mostu je zborcená do potoka a část po které se ještě jezdí je vodou značně podemletá.

Tímto Vám oznamujeme, že jsme úspěšně dokončili jednání se SŽDC (Správa železnic a dopravních cest), která tento propadlý most v rámci rekonstrukce blízké železniční tratě, opraví na vlastní náklady.

Oprava tohoto mostu bude zahájena v průběhu nadcházejících 14dní a s tím bude souviset i její uzávěra. Dle zhotovitele stavby, bude cesta pravděpodobně uzavřena od 2.11. do 28.2.2021 ( na cca 3 – 4měsíce ).

Snažili jsme, aby termín uzávěry byl s ohledem na ryb. sezónu co nejméně omezující.

K Vámi oblíbeným místům na tomto revíru se můžete dostat cestou od Chabařovic – tzn. od sl. elektrárny.
I tuto přístupovou cestu bychom v příštím roce
rádi opravili k Vaší spokojenosti. Již pracujeme na přípravách a administrativě.

Hezký den
Za ČRS MO Teplice
Pavel Lasík - předseda  


IMG_5510 IMG_5514 IMG_5515 IMG_5517

Informace o činnosti rybářské stráže

05.10.2020


Rybářská stráž při MO.ČRS.Teplice v letních měsících vykonávala intenzivní činnost především při kontrole lovících členů při tzv. 24, kdy se na naše sportovní revíry Kateřina a Modlanská sjížděl větší počet členů ze všech okolních organizací, kde 24 není. Při těchto kontrolách však bylo zjišťováno mnoho přestupku např. nezapsané docházky, neosvětlené místo lovu, nezapsané úlovky a především nepořádek v místě lovu. V současné době zase opět narůstají přestupky rybářů, kteří nedodržují dobu lovu a pokračují v lovu i po povolené letní či již nyní zimní časové době. Rybářská stráž zároveň reaguje na podněty řadových rybářů, kterým se nelíbí chování některých lovících osob na revírech, např. 19 září nás upozornil jeden ze všímavých rybářů, že na revíru V Lomu ( stříbrňák ) chytá několik rusky mluvících osob a na prutě mají pět návazců a vše co chytnou dají do pytle, na základě této informace byla provedena ihned kontrola na tomto revíru, kdy zde za účasti Městské Policie Dubí byli zajištěni 2 občané Moldávie a 2 občané ČR, kteří zde bez rybářských povolenek loví ryby a na udici mají tři nebo čtyři návazce. Ve vezírku několik kaprů ve velikosti od 30 do 38 cm. Uvedeným pytlákům bylo po zjištění totožnosti zabaveno rybářské nářadí. Dále budou předáni na Magistrát TP pro přestupek pytláctví k dalšímu vyřízení. Lze očekávat, že na MG Teplice jim bude uložena vysoká bloková pokuta a zabaveno rybářské nářadí. Tímto žádám všechny členy, kterým záleží na pořádku kolem našich rybářských revírů aby v připadě potřeby kontaktovali funkcionáře MO či přímo členy RS nebo Policii ČR, kteří zajistí další opatření.
Vedoucí RS : Bc.Djakov Josef tel. č. 602834996


Podzimní brigády v roce 2020

27.09.2020


Vážení členové MO.ČRS.Teplice, hospodář MO. vyhlašuje termíny podzimních brigád v roce 2020 takto :
7 a 14. listopadu 2020 ( sobota ) sraz v 7.00 hod ve skladu hospodáře MO., z ulice Brandlova.  Z důvodů součásného epiodem. stavu je nutno se na brigádu telefonicky objednat. ( počet členů na brigádě ) Pracovní činnost bude upřesněna až před konáním brigády. Pracovní oblečení a holínky.
zapsal : zást. hospodáře Bc. Djakov J.


Zahájení rybářského kroužku pro děti starších 6ti let

04.09.2020


Dobrý den všem, zejména rodičům malých školáků,

Zahájení rybářského kroužku se bude konat 29.9. od 16hod. v prvním patře učebny ČRS MO Teplice v ul. Havířská 583/7 v Teplicích

1) Kroužek se bude konat vždy jednou za 14 dní a to v čase 16:00 - 17:30hod.
2) Kroužek je zcela bezplatný
3) Na zahájení kroužku je potřeba přinést pouze psací potřeby
4) Kroužku se mohou účastnit děti starší 6ti let

Kroužek povede vedoucí mládeže p. Jurčák Radek a jeho syn.

Za ČRS MO Teplice
Pavel Lasík - předseda


Ošacení Rybářské stráže ČRS MO Teplice

04.09.2020


Dobrý den všem,

Dnes završíme naší úspěšnou sérii článků o ošacení rybářské stráže. 

S hrdostí mohu napsat, že dnešním dnem je dobrovolná - neprofesionální Rybářská stráž (RS) ČRS MO Teplice, nejlépe vybavenou neprofesionální RS v celé České republice. 

Ačkoli jsme těmto členům nedali nic víc než jen odpovídající pracovní oděv, tak máme obrovskou radost, že je tato cesta po 2 letech úspěšně u konce.

Včera byla předána členům RS ČRS MO Teplice poslední součást tohoto vybavení a tím byly výkonné čelovky (14x). Další členové budou dovybaveni v prvních týdnech v Lednu 2021.

Tyto čelovky byly zakoupeny výhradně z peněz Statutárního města Teplice odboru životního prostředí a především pracovníka, který má tuto záležitost na starosti a tím je paní Bc. Tereza Havlínová, které zároveň patří naše velké poděkování.

Celkové náklady na vybavení 20 členů RS byly 228 180,- a drtivou většinu těchto prostředků se nám podařilo zajistit od jiných subjektů. Nikoli z peněz ČRS MO Teplice.

20x členů RS bylo vybaveno oblečením od společnosti Banner s.r.o. a obuví a čelovkou od spol. Decathlon.

Seznam ošacení a doplňků na 1 člena:
Bunda Parker, Bunda Falta (mikina),  Vesta Forest bez, Košile Harus (kr. ruk.), Kalhoty Hunter, Bermudy Parol (kraťasy), Pásek, Lovecké boty Solognac (Decathlon), čelovka (Decathlon). Celková částka na 1 člena       11 409,-

Ještě jednou tedy upřímně děkujeme všem institucím jmenovitě: Statutárnímu městu Teplice, SÚS Ústí nad Labem, Obecním úřadům Modlany, Srbice a Bžany.

Za ČRS MO Teplice
Pavel Lasík - předseda


IMG_5037

Vybavení Rybářské stráže

27.08.2020


Dobrý den všem,

Jak jste již mohli číst v předchozích příspěvcích, ČRS MO Teplice se snaží vybavit aktivní členy Rybářské stráže potřebnými náležitostmi, které jsou odpovídající jejich výkonu a důležitosti.

 

V jednom z minulých článků jste se mohli dočíst, že bylo vybaveno 16x členů RS kompletní sadou oblečení v hodnotě bez mála 8 tis. korun na jednoho člena a dnes bych rád přidal další  dobrou zprávu.

 

Ve spolupráci s Magistrátem města Teplice a SÚS Ústí nad Labem se nám podařilo vybavit další 4x členy RS úplnou sadou oblečení  … což v konečném součtu již 20x vybavených členů stejnokrojem, ale hlavně podařilo se nám zajistit prostředky na nákup 20ti párů kvalitní obuvi a to v hodnotě 2 tis. na osobu.

 

V následujících dnech proběhne jejich předání členům RS.

 

Práce aktivních členů Rybářské stráže je velmi obětavá, dobrovolná a v mnoha ohledech nevděčná. Rybářská stráž je nejen restriktivní složkou, ale její funkce je především mentorská a monitorovací. Snaží se u kontrolovaných členů apelovat nejen na dodržování všech pravidel, ale usiluje o lepší ochranu přírody a rybí obsádky. Dále je také potřeba zmínit její velmi důležitou monitorovací činnost, kdy členové RS po obchůzkách předávají informace o stavu sportovních a chovných revírů hospodáři a jeho zástupci, kteří tak díky těmto informacím mohou v krátkém časovém horizontu reagovat na případné změny nebo problémy.  

 

Naše organizace si jejich důležitost velmi dobře uvědomujeme a snaží se jim alespoň touto formou poděkovat a připravit takové podmínky, aby svou práci vykonávali i nadále s takovou aktivitou a pílí jako doposud.

 

 

Za ČRS MO Teplice

Pavel Lasík - předseda


IMG_4977 IMG_4981

Uzavření kanceláře 26.8. z technických důvodů.

25.08.2020


Dobrý den všem,

Je mi nemilou povinností Vám oznámit, že z technických důvodů bude tuto středu (26.8.) v úřední hodiny zavřeno.

Těšit se na Vás budeme opět příští středu od 14:30 - 16:30

Ještě jednou se Vám za způsobené komplikace omlouváme.

Za ČRS MO Teplice
Pavel Lasík - Předseda


Oprava parkovacího místa na sp. revíru Modlanský - odtok

20.08.2020


Dobrý den všem,

Jak jste mohli číst z předešlých příspěvků, nejsou v naší organizaci letní měsíce nejen časem odpočinku a dovolených, ale především využívání teplého počasí k pracím okolo našich revírů. 

1)      Hospodářský sbor: a) se stará o prokysličení chovných rybníků za pomocí nového výkonného čerpadla,               b) vyžíná cesty okolo chovných a sportovních revírů      c) nekončící odvoz odpadu – zejména od revíru Kateřina a ČSM,  d) probíhá standardní činnost zakrmování chovných rybníků

2)      Rybářská stráž:                Zvýšená činnost v denních i nočních hodinách na všech našich sportovních i chovných revírech, což sebou přináší také větší počet zadržených povolenek a pytláků

3)      Opravy cest a parkovacích míst u sportovních revírů.

 

U posledního bodu bych se s Vámi rád podělil o další odškrtnutý bod, který se naší organizaci podařilo zlepšit. Jde o opravu parkoviště na výtoku (u česel) u sportovního revíru Modlanský.

 

Tři naši členové, jmenovitě: Áda Kolšitr, Jan Kondler a Martin Jedlička se svépomocí pustili do opravy stání na tomto revíru. Na vlastní náklady navezli 1 Tatru čediče různých frakcí, zapůjčili si zhutňovací stroj (žábu) a válec.

Tuto hromadu rozvozili, zhutnili a nakonec ještě uválcovali. Jak je vidět z přiložených fotografií. Nyní je toto místo zcela bez výmolů a děr a poskytuje naprosto konfortní parkování.

 

Přidali tak další kousek k tomu, abyste, tedy abychom měli my všichni u vody zas o něco lepší pocit a pohodlí.

Tímto bych jim chtěl jménem ČRS MO Teplice poděkovat za skvělou práci.

Za ČRS MO Teplice

Lasík Pavel - předseda

DMQA9115 IIDS9167 TBPD2890 10B144E6-3DF0-4463-964A-2FB59A98F002 B43FDFA6-AA9B-4C98-AA86-B4827CA99E64

Úprava nájezdu z mezinárodní silnice E442 (bývalá E55) ke sportovnímu revíru V lomu (Stříbrňák)

30.07.2020


Dobrý den všem,

S velkou radostí Vám oznamujeme, že další dlouhodobý projekt, se podařilo dotáhnout do konce.

Jde o úpravu nájezdu ke sportovnímu revíru "V lomu" řečeným Stříbrňák, která dnes oficiálně započala. Naši členové už dlouhé roky poukazovali na velmi obtížný nájezd z mezinárodní komunikace E442 na vedlejší silnici ke sportovnímu revíru V Lomu. v místě byl vysoký obrubník a docházelo k poškozování osobních vozidel.

Po skoro nekonečné administrativních řízení: a) vyjádření Ředitelství silnic a dálnic (Praha), b) Krajský odbor dopravy Ústí nad Labem - dopravní omezení po dobu realizace stavby, c) samotného povolení vlastníka pozemku a následného stavebního povolení - což je Město Dubí u Teplic, d) v neposlední řadě, samotné zajištění renomované firmy, které má technické prostředky k odborné realizaci.

Vše minulý týden dospělo do zdárného konce a dnešním dnem se začala samotná realizace. Dle informace od stavby vedoucího p. Pečárky bude vše hotovo do zítřejších odpoledních hodin. Tzn. že již pozítří = o nadcházejícím víkendu (1-2.8.), budete moci naplno využívat tento krásný sportovní revír.

Díky dobrým vztahům s dodavatelskou firmou jsou náklady na samotnou realizaci absolutně zanedbatelné. Celkové náklady, včetně poplatků za veškerá administrativní povolení nepřekročí 2 000,- Kč.
Což je na takové exponované komunikaci i samotné realizaci fantastické.


Závěrem bychom chtěli poděkovat především městu Dubí a jejímu zastupitelstvu, které nám dalo souhlas se stavbou.

Za ČRS MO Teplice
Lasík Pavel - předseda 
  

IMG_4771 IMG_4763 IMG_4761