Můžete nás kontaktovat na adrese - Email: crs.mo.teplice@seznam.cz
foto
logo90

Český rybářský svaz z.s MO ČRS Teplice

Úvod Fotogalerie

Vznik naší MO Teplice        Když se v porevoluční době roku 1945 zakládal na teplickém okrese rybářský spolek, začínalo se doslova z ničeho. Jediným předpokladem pro jeho založení bylo nadšení a pevné rozhodnutí několika vyznávačů rybářského sportu položit první základ pro jeho budoucí existenci.


desky       Tak toto je úvodní odstavec z historického dokumentu o založení prvního rybářského klubu v Teplicích. Unikátní dokumenty se dochovaly díky dlouholetému členovi naší MO p. Samkovi, který v antikvariátu před mnoha lety objevil vázanou brožuru "10. VÝROČÍ LIDOVÉHO RYBÁŘSKÉHO SPOLKU V TEPLICÍCH - L 1945-1955".

      Vznik prvního rybářského spolku v Teplicích se datuje na 12. srpna 1945, kdy v restauraci Kotva na Stalinově náměstí šestičlený rybářský přípravný výbor svolal veřejnou ustanovující schůzi všech zájemců a přátel rybářského sportu, za účelem založení rybářského spolku v Teplicích-Šanově. Schůze se konala za přítomnosti 32 rybářů. Vzešlé usnesení z této ustavující schůze bylo založení rybářského spolku s názvem "První sportovní rybářský klub v Teplicích-Šanově"

Pro zajímavost

složení šestičleného přípravného výboru:        první správní výbor:
primař MUDr. Jan Holub
primař MUDr. Josef Suchomel
primař MUDr. Zd. Drašnar
František Šnek
Bedřich Čech
Josef Čepelák
       František Šnek - předseda
Alois Janeček - místopředseda
Josef Čepelák - pokladník
Bedřich Čech - jednatel
Jan Paleček - revisor
František Šanda
Antonín Junek - hospodáři

Zde se můžete podívat na originální dokumenty z uvedené brožury:Založení spolku rok 1945       rok 1946       rok 1947       rok 1948       rok 1949       rok 1950      

rok 1951       rok 1952       rok 1953       rok 1954       rok 1955       Vyhodnocení 10 let činnosti      
Něco málo z historie MO